• manavgatpoint@gmail.com
  • Tel: (242) 746 72 51 Gsm: (546) 968 07 07

HABER DETAYI

Aralık 19, 2017 5:58 pm

Hamilelikte implant yaptırılabilir mi?

Hamilelikte implant yaptırılabilir mi?

İmplant son zamanlarda Ağız ve diş sağlığı konusunda sıkıntı çeken birçok hastanın en fazla tercih ettiği bir tedavi yöntemidir. Manavgat Diş Hekimlerinin Manavgat’ta çok sık uyguladığı implant hamilelik döneminde de yaptırılabilir mi?

HAMİLELİKTE DİŞ İMPLANTI OLUR MU?

Hamile hiçbir kadın hamileliği sırasında diş ağrısına maruz kalmak istemez. Bu sebepten dolayı sadece hamilelik döneminde değil, hamilelik öncesi dönemde de ağzı ve diş sağlığına dikkat edilmesi ve Manavgat Diş Hekimi uzmanlarına giderek ağız ve diş bakımını ve tedavileri aksatmadan yerine getirmek gerekir. Diş Hekimleri ekseriyetle hamilelik döneminde implant yapımını çok fazla tercih etmemekteler. Çünkü implant yapıldığı sırada cerrahi müdahaleye maruz kalması ve antibiyotik kullanması gerektiğinden diş implatı uygulamasının hamilelik sonrasına erteledikleri belirtiliyor.

DİŞ HEKİMİ KONTROLÜ ŞART

Hayatımızın her anında olduğu gibi hamilelik döneminden önce de diş hekimine gidilerek ağız ve diş sağlığımızı korumamızı sağlayacak kontrollerin ve tedavilerin yapılması gerekmektedir. Manavgat Diş Hekimi ve Ağız Diş sağlığı uzmanları, bu konuda anne adaylarını uyarmaktadır. Hamileliğin özellikle birinci ve üçüncü safhalarında dişlerinde sorun olan hastaya müdahale edilmemesi gerektiğinin önemine vurgu yapan diş hekimleri, diş rahatsızlığı olan hastaya bazı ilaçların verilmesi gerektiğini, bu sebepten dolayı hamilelik öncesi bayanların diş hekimine giderek varsa sorunlarının tespiti ve tedavisi yoluna gidilmesi, yoksa diş ve ağız sağlığına ve bakımına özen göstermesi gerektiğini belirttiler. Hamilelik esnasında birçok hormonal değişikliğin meydana geldiğini ifade eden Manavgat Diş Hekimi ve uzmanları, bu dönemde hamilelerin hastalıklara daha kolay yakalanabilir olduğunu, bu sebepten ötürü gebelik öncesinde mutlaka diş hekimi kontrollerini yaptırmaları gerektiğini ifade ettiler.

DİŞ HEKİMİ ZİYARETİ ŞART

Manavgat Diş Hekimi ve Ağız Sağlığı Uzmanları, gebelik döneminde dişlerin daha hassas olabileceğini ifade ediyorlar. Eğer bu dönemde anne adayını rahatsız eden bir durum gözlendiğinde veya diş etlerinde kanama meydana geldiyse, mutlaka Manavgat’ta bir diş hekimine gitmesi gerektiğini ifade ettiler.

DİŞ HEKİMİ CERRAHİ İŞLEM ÖNERMİYOR

Manavgat Diş Hekimi ve Ağız Sağlığı Uzmanları hamilelik döneminde cerrahi işlem önermediklerini söylediler. Gebelik döneminde implant yapılmasını çok fazla tercih etmediklerini belirten Manavgat Diş Hekimi, ağız ve diş sağlığı uzmanları, eğer varsa bir sıkıntı gebelik öncesinde mutlaka diş hekimi ziyaret edilmeli ve diş hastalıklarının tedavi edilmesi gerektiğini söylediler.

MANAVGAT DİŞ HEKİMİ KATEGORİSİ

Manavgat Point Firma rehberinde yer alan Manavgat Diş Hekimi sayfasından Manavgat’ta faaliyet gösteren diş hekimlerinin listelerini inceleyebilir, uygun gördüğünüz bir diş hekimini tercih edebilirsiniz.

 

Share

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.